V Mariboru smo predstavili osnutek načrta razvoja distribucijskega omrežja električne energije
S sodelavci družbe Elektro Maribor smo včeraj opravili četrto predstavitev osnutka načrta razvoja distribucijskega omrežja električne energije družbe Elektro Maribor v naslednjih 10-ih letih, ki jih v teh dneh izvajamo po vseh svojih območnih enotah.
V skladu z zahtevami energetskega zakona v družbi Elektro Maribor vsaki dve leti pripravimo osnutek načrta razvoja distribucijskega omrežja električne energije najmanj za obdobje desetih let. V načrtu je opredeljena glavna infrastruktura za distribucijo električne energije, ki jo je potrebno v desetletnem obdobju zgraditi ali posodobiti za zanesljivo in učinkovito oskrbo z električno energijo, varno delovanje omrežij, mrežno integracijo virov in uvajanje naprednih omrežnih storitev. Zaradi pomena oskrbe z energijo za prebivalstvo in gospodarstvo ter zaradi še učinkovitejšega usklajevanja potreb in posegov v prostoru smo se v družbi Elektro Maribor odločili svoj načrt predstaviti javnostim, lokalnim skupnostim in večjim gospodarskim subjektom.
Četrta predstavitev je potekala v Mariboru. Udeležili so se je župani in drugi predstavniki občin, in sicer Cerkvenjak, Duplek, Hoče –Slivnica, Maribor, Pesnica, Podvelka, Selnica ob Dravi, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah in Šentilj. Predstavitve so se udeležili tudi predstavniki družb Zavod PPC Tezno, Aquasystems in Henkel Maribor.
Namen srečanja je bil krepitev dobrega sodelovanja in povezovanje ter skupno iskanje najboljših rešitev pri gradnji in obnovi elektroenergetskega omrežja v korist odjemalcev, prebivalstva in gospodarstva. Družba načrtuje v naslednjem desetletnem obdobju obsežne naložbe za zagotavljanje zanesljive in kakovostne oskrbe z energijo.
Udeležencem so predstavniki Elektra Maribor predstavili načrtovane naložbe za bolj robustna in pametna omrežja, in sicer na nivoju celotne družbe ter posebej za vsako občino, ki jo območna enota pokriva. V naslednjem desetletnem obdobju so za področje, ki ga pokriva območna enota Maribor z okolico, predvidene investicije v višini več kot 68 mio EUR.
Predstavniki lokalnih skupnosti so pohvalili sodelovanje občin z območno enoto in družbo v celoti. V razpravi so postavili tudi konkretna vprašanja o sodelovanju v investicijah, ki potekajo ali bodo potekale v njihovih občinah. Poudarili so pomen skupnih vlaganj oz. sodelovanja pri gradnji infrastrukture in njenem umeščanju v prostor. Izpostavili so tudi pomen dobre oskrbe z električno energijo za razvoj lokalnih skupnosti.
